Infračervené prisvietenie

INFRAČERVENÉ PRISVIETENIE

Infračervené (IR) prisvietenie je využívané v kamerových systémoch na lepšiu identifikáciu obrysov, objektov a ľudí. Znižuje, poprípade odstraňuje tiene a variabilitu okolitého svetla. Tiež zlepšuje viditeľnosť v nevhodných poveternostných podmienkach ako je hmla, dážď a sneženie.

Smart IR je technológia zabudovaná do niektorých bezpečnostných kamier, ktorá prispôsobuje intenzitu infračervených LED diód tak, aby kompenzovali vzdialenosť objektu, takže infračervené svetlo nepreexponuje snímaný objekt.

Inteligentná infračervená technológia (Smart IR) bola vyvinutá, aby vyriešila problém s infračervenými LED diódami, ako sú ľudské tváre, keď sú príliš blízko k infračerveným LED diódam kamery na nočné videnie. Takáto situácia môže ľahko nastať, ak zákazník zakúpi infračervenú kameru s infračerveným dosahom 20 metrov, ale kamera monitoruje oblasť, kde ľudia môžu pristupovať ku kamere v oveľa menšej vzdialenosti, napríklad 2 až 3 metre. Mnoho infračervených kamier, ktoré sú dnes k dispozícii, touto technológiou disponuje.

 

Prvá generácia: Low-power LED

Prvá generácia predstavuje nízkonapäťové LED.  Energia svetelnej diódy je slabá, životnosť nízka, tlmenie svetla rýchle. Vďaka svojej priaznivej cene je to najviac používaný zdroj svetla.

 

Druhá generácia: LED Array

Životnosť integrovanej multičipovej nízkonäpaťovej LED diódy malého rozsahu je 5- až 10-krát vyššia v porovnaní s prvou generáciou LED. Niektoré svetlá sa ale odkláňajú od stredu optiky. Dizajn optiky a procesové požiadavky sú omnoho zložitejšie, z toho dôvodu je cena vyššia.

 

Tretia generácia: OSRAM LED

Disponuje vlastnosťami druhej generácie LED. Malá veľkosť, kvalitný odvod tepla, dlhá životnosť plus vylepšenie nedostatku počiatočného rozptýlenia svetla a slabého prúdu je iba niekolko z mnohých výhod, ktoré táto generácia ponúka.

Sekundárny optický dizajn

Každé LED svetlo má svoj primárny dizajn (napr. IC package). Jeho účelom je maximalizovať svetlo na získanie požadovaného výstupného uhla.

 

Sekundárny optický dizajn EXIR bol vyvinutý s cieľom zdokonaliť model prisvietenia tak, aby mal obdĺžnikový tvar a rovnomernejšie rozptýlenie. Ponúka vyšší svetelný výkon a vyššiu životnosť.

 

Sekundárny optický dizajn AGIR v porovnaní s dizajnom EXIR disponuje ešte rovnomernejším osvetlením monitorovanej plochy, tým eliminuje efekt baterky, pri ktorom je stred obrazu presvetlený a rohy obrazu tmavé.

 

 

Naše IP kamery značky UNIVIEW používajú výhradne OSRAM LED diódy. Pri sérii IPC323X sa spoločnosť UNIVIEW rozhodla využiť práve sekundárny optický dizajn AGIR.

Zdieľaj článok na sociálnych sieťach:

Ďalšie články z kategórie Kamery