10 dôvodov, prečo si vybrať IP kamery a nie analógové

Bezpečnostné kamerové systémy sú dnes všade, od súkromných domových inštalácií až po masívne nasadzovanie v podnikoch. Zatiaľ čo prechod z analógových na IP systémy je na vzostupe už niekoľko rokov, mnoho spoločností všetkých veľkostí váhalo urobiť krok a prejsť na video dohľad založený na IP technológii. S použitím HD kamier založených na IP technológii.

Existuje, samozrejme, otázka počiatočných nákladov, potreba nejakých technických znalostí, či nejaké obavy, ktoré určite nie sú na mieste.

Prinášame Vám 10 dôvodov, prečo je teraz ten správny čas prejsť zo starých analógových kamier a DVR na IP kamery a NVR, resp. prečo si vybrať IP systémy pre analógovými systémami.

1. Koniec životnosti analógových kamier

Analógové kamery s nízkym rozlíšením pomaly začínajú prichádzať ku koncu ich životnosti. Z veľkej časti je to vďaka konkurencieschopným cenám HD IP kamier a NVR, ktoré využívajú pokročilé pevné disky určené pre pokročilé použitie a so záložným dizajnom bežne známym ako RAID (redundant array of independent disks=redundantné pole nezávislých diskov), kedy sú dáta rozložené na viacero pevných diskov. Ak jeden disk zlyhá, dáta sú zálohované na iný pevný disk (HDD). Okrem toho, výdavky na údržbu potrebné pre podporu staršieho grafického hardvéru vytvárajú potrebu upgradu zariadenia.

2. Jednoduchá inštalácia

Existuje tu spoločná mylná predstava, že inštalácie založené na NAS (network attached storage=sieťové úložisko), sú omnoho zložitejšie tie založené na DVR. Hoci to v minulosti mohla byť pravda, dnešní výrobcovia bežne ponúkajú funkciu plug-and-play (“zapoj a hraj”), aby boli inštalácie založené na NVR čo najjednoduchšie. V súčasnosti je jednou z hlavných priorít výrobcov nových IP kamier jednoduchá inštalácia.

3. Použitie existujúcej infraštruktúry cez switch

Vzhľadom k tomu, že mnoho spoločností už má analógový kamerový systém a chce maximalizovať svoje investície, výrobcovia vytvorili riešenia, ako napr. enkódery, aby podporili hybridné prostredie. Keďže analógové kamery/DVR začínajú zlyhavať, resp. končí ich životnosť, užívatelia môžu jeden po druhom vypínať komponenty systému a začať s upgradom inštalácií na IP kamery a NVR. Takáto technika hybridného prostredia maximalizuje počiatočné náklady spoločnosti a prináša im flexibilitu financovania ich bezpečnostného kamerového systému v priebehu času.

4. Hospodárnosť

Ďalšou mylnou predstavou je, že nasadenie IP kamier a NVR je neúnosne drahé. Počiatočné náklady na DVR môžu byť nižšie ako na NVR, NVR však ponúka viacero funkcií. V súčasnosti cena IP kamier a NVR stále klesá a HD rozlíšenie prináša značné zlepšenie obrazu.

5. Rozšíriteľnosť

Ak chcete pridávať kamery do existujúceho bezpečnostného kamerového systému, prechod na IP kamery je najlogickejšia voľba. IP kamery môžu byť pridávané do inštalácií používajúcich existujúce analógové kamery. Vďaka tomu môžu spoločnosti prejsť v priebehu času na dnešný HD štandard namiesto toho, aby zostali pri zastaralom analógovom riešení.

6. Spoľahlivosť/odolnosť

IP kamerové systémy založené na NAS sa ukázali byť rýchlejšie, viac spoľahlivejšie a rovnako odolné, ako staršie systémy využívajúce analógové kamery a DVR. Keď vezmete do úvahy všetky výhody NVR s RAID správou dát a profesionálne HDD, prechod na NVR spolu s IP kamery dáva stále väčší zmysel.

7. Ovládateľnosť

Možnosť prístupu a vzhliadnutia video súborov z akéhokoľvek miesta na svete prostredníctvom mobilných aplikácií a vzdialeného cloudu (vyžaduje internetové pripojenie) je očividnou výhodou IP kamerového systému.

8. Vylepšenie kvality obrazu

Stále viac a viac sa cenovo dostupných IP bezpečnostných kamier s vysokým rozlíšením (HD) nachádza trhu. Tieto kamery ponúkajú lepšie rozlíšenie, rozšírené možnosti dohľadu a vysoko detailný obraz. Nevyzerá obraz lepšie v HD?

9. Súlad s predpismi

Vzhľadom k bezpečnostným obavám a vyšším nárokom na súlad s dodržiavaním ochrany životného prostredia na globálnej úrovni, existujú prísnejšie predpisy pre rôzne priemyselné odvetvia.

10. Schopnosť/funkcia rozšírenia

Funkcie bezpečnostného kamerového systému sa aj naďalej rozširujú – či už privátny cloud, aplikácia pre vzdialené video a video analýzy. IP kamery môžu ponúknuť od základných až po pokročilé video analýzy. Možnosť ukladať video a vzdialene ho sledovať ponúka veľké plus IP kamerového systému oproti analógovým systémom.

Technológie bezpečnostných kamerových systémov neustále postupujú, preto už dnes je čas, aby ste si našli svoju cestu k IP kamerovým systémom. Tento krok Vám pomôže zefektívniť a zoptimalizovať business, znížiť náklady a zvýšiť spokojnosť Vašich zákazníkov.


Zdroj: www.bsminfo.com

Zdieľaj článok na sociálnych sieťach:

Ďalšie články z kategórie Kamery